Nákupní košík 0 položek - 0 Kč

Kontakt


Proč zvolit AURATON


  • Evropský produkt
  • Záruka 3 roky
  • 25 let na trhu
  • Zákaznická podpora

Nejčastější dotazy

Návod na párování a nastavení komunikačních kódů
 
Nabídka bezplatné aktualizace softwaru Vašeho termostatu
V rámci zkvalitnění našich služeb a zpřístupnění nových funkcí všem zákazníkům, nabízíme možnost bezplatné aktualizace firmwaru na nejnovější verzi*:
 
Aktuální verze FW pro model Auraton 2025 je F3.2
Aktuální verze FW pro model Auraton 2030 je F3.2
Aktuální verze FW pro model Auraton R25 RT je F3.2
Aktuální verze FW pro model Auraton R30 RT je F3.2
Aktuální verze FW pro model Auraton 3021 je F1.9
Aktuální verze FW pro model Auraton 3021 DS je 2.0
Aktuální verze FW pro model Auraton 3021 RT je F1.2
Aktuální verze FW pro model Auraton 3003 je F1.1
Aktuální verze FW pro model Auraton 3013 je F1.1
Aktuální verze FW pro model Auraton 200 RT je F1.0
 
Verze firmwaru se krátce zobrazí vždy po vložení baterií do termostatu.

* před odesláním termostatu na naši adresu doporučujeme konzultovat možnost aktualizace telefonicky nebo emailem: obchod@auraton.cz

AURATON 2025, 2030 po výměně baterií nefunguje (platí i pro verze RTH):
V tomto případě stačí krátce stisknout tlačítko RESET (malý otvor pod tlačítkem OK). Termostat by měl normálně začít fungovat.
 
Po výměně baterií se objeví symbol signalizující vytápění, ale kotel netopí, nebo topí stále (AURATON 3003,3013,3021):
Pokud došlo k výměně baterií, doporučujeme provést vypnutí a zapnutí termostatu. U modelů Auraton 3003 a 3013 se vypnutí provede přidržením tlačítka 'vypnutí' po dobu delší než 3s (tlačítko vpravo dole), u modelu Auraton 3021 přidržením otočného tlačítka 'OK' po dobu delší než 3s. Termostat si tímto krokem nastaví správnou polohu relé kontaktu.
Proč k tomu dochází? U výše uvedených modelů je spínací relé umístěno na zadní části termostatu, ve chvíli vložení baterií nemá spojení s přední částí, která relé ovládá.
 
Zpožděné sepnutí 0 - 120s :
Všechny termostaty AURATON mají z výroby nastaveno zpožděné sepnutí relé kontaktu. Je tedy naprosto v pořádku, že po zvýšení teploty dojde k samotnému sepnutí až během následujících 120 sekund.
Jedná o užitečnou funkci, která má za úkol chránit kotel před častým spínáním.
 
AURATON 3003 změna teploty podržením + nebo - :
Pro změnu teploty u tohoto modelu je nově nutné krátce podržet tlačítlo + nebo -
Tato úprava byla provedena z důvodu přidání funkce pro změnu přesnosti regulace (dříve 0,2°C - nyní 0,2°C / 0,4°C / PWM-viz manuál).
Nastavení přesnosti regulace: stačí současně podržet tlačítka na předním panelu: +, noční pokles, -
 
Mohu použít nabíjecí baterie?
Použití nabíjecích baterií nedoporučujeme. Napětí 1,2V, které nabíjecí baterie mají, není dostatečné pro spolehlivý provoz termostatu.
Pro správnou funkčnost musí být použity baterie s napětím 1,5V, nejlépe alkalické.
 
F2.x - zobrazení hlášky na displeji AURATON 2025, 2030:
Při každém vložení baterií nebo restartu zobrazí termostat AURATON krátce verzi firmwaru, na které zařízení pracuje. Tato hláška vždy začíná písmenem F a následují číslice (např. F2.1). Tyto číslice se liší v závislosti na stáří termostatu. Po cca 3 vteřinách by měla hláška zmizet a termostat bude připravený k používání. Pokud se tak nestane a termostat 'zamrzne', je nutné vyměnit baterie za nové (alkalické), problém by tím měl být vyřešen. Právě slabá baterie bývá častou příčinou, že termostat už není schopen řádně nastartovat.
 
Přijímač RTH svítí červeně, kotel stále topí:
V takovém případě prosím kontaktujte naši podporu na tel. 515 542 277. V závislosti na okolnostech poradíme, jakým způsobem závadu odstranit.
 
Správné zapojení svorek termostatu:
Při použití termostatu v systému vytápění zapojte svorky NO a COM. Zapojení svorek NC a COM lze použít pro opačný chod, např. ovládání klimatizace.
 
PI REGULACE:
U klasických regulátorů dochází k překmitům od požadované teploty. Regulátory PI se snaží dotopit do požadované teploty, ale nepřetápí. Zajišťují téměř konstantní teplotu v místnosti. Tímto dosáhneme snížení nákladů za vytápění, ale také častějšího spínání topného zařízení

HYSTEREZE:
Je rozdíl mezi požadovanou a skutečnou teplotou. Pokud je hystereze +-0,2°C (0,4°C) a požadovaná teplota 22°C, tak termostat vypne topné zařízení při 22,2°C a znovu sepne při 21,8°C.