Nákupní košík 0 položek - 0 Kč

Kontakt


Proč zvolit AURATON


  • Evropský produkt
  • Záruka 3 roky
  • 25 let na trhu
  • Zákaznická podpora

Aktuality

THE GLOBAL GOALS - Cíle udržitelného rozvoje

S hrdostí oznamujeme, že ke dni 27. dubna 2020 se majitelé skupiny Lars Group (jejíž součástí je i AURATON) svým podpisem zaregistrovali pod deklaraci Defining Success Across Generations. Jejím cílem je budovat dynamické a na cíl zaměřené podniky a vytvářet společný blahobyt pro všechny lidi na Zemi. Naše skupina se tak připojila k předním rodinným podnikům sdruženým v globální asociaci The Family Business Network, úzce spolupracující s Organizací spojených národů (OSN). Naším cílem je splnit ambiciózní sociálně-environmentální cíle (Cíle udržitelného rozvoje) jako součást tzv. Agendy 2030 (Agenda pro udržitelný rozvoj 2030). Věříme, že hodnoty prezentované v programu a vize světa rovných práv a svobod a hledání neutrality prostředí začíná v lidských hlavách. Toho nelze dosáhnout bez jasného a závazného zapojení společností a soukromého sektoru. Zároveň doufáme, že jako průkopníci budeme dobrým příkladem a podnětem k hlubokým změnám dalších společnosti po celém světě, což nám umožní dát našim dětem a vnoučatům lepší svět, než jaký jsme převzali od předchozí generace.

Historie skupiny Lars je spojena s neustálou snahou o ekologii. Více než 50 let jsme vyráběli plynové kotle, v době kdy uhlí bylo hlavním palivem. Byli jsme průkopníci při zavedení halogenové žárovky na přelomu 80. a 90. let. Vytvořili jsme elektronické regulátory a řadu dalších zařízení pro řízení topných systémů v milionech domácností v Evropě, čímž jsme snížili emise plynů a generovali finanční úspory pro naše zákazníky. Konečně jsme opět vstoupili do revoluce v osvětlení a jsme průkopníkem v popularizaci LED technologií ve střední a východní Evropě. V současné době implementujeme inteligentní systém správy budov AURATON SMART, abychom dále usnadnili využívání domů a bytů a dále optimalizovali spotřebu energie s pozitivním dopadem na naši planetu.

Účinnost a snižování negativních dopadů člověka na životní prostředí je DNA naší společnosti. Nicméně rychlá degradace Země nás však nutí jít ještě dále. Naše předchozí aktivity byly zaměřeny na inovaci produktů. Dnes víme, že musíme na věci nahlížet širším pohledem. Rovněž jsou zapotřebí ekologické inovace ve výrobních procesech samotných a na to se soustředí velká část naší pozornosti a investic. Naše týmy již pracují na nové politice nakládání s odpady, jejímž cílem je nulová tvorba odpadu. Rovněž vedeme rozhovory o zásobování našich průmyslových zařízení solární energií z fotovoltaických panelů umístěných přímo na našich budovách. Věříme, že svět potřebuje změnu. Již jsme zahájili cestu k lepším zítřkům pro naše děti a vnoučata.

Cíle udržitelného rozvoje (SDGs)